Jak nám plyne den

Bc. Olga Kolářová  |   2135x  |

6.00 - 8.30 hod.

V této době se scházíme s kamarády (v případě domluvy i jinak).

Dále probíhají spontánní nebo řízené, individuální, skupinové či společné tvořivé činnosti dětí, tělovýchovná chvilka, komunitní kruh. Realizujeme plánované činnosti řízené pedagogem, individuální plánované činnosti s předškoláky.

Postupně svačíme, v průběhu dne máme pitný režim.

9.45 – 11.50 hod.

Jdeme se proběhnout a pohrát si ven (nejraději na školní zahradu) nebo vyjdeme na vycházku do okolí města.

12.00 hod.

Už jsme u stolečků a pochutnáváme si na obědě.

od 12.30 hod.

Někdo odchází domů a ostatní si jdou s pohádkou odpočinout. Pro děti s nižší potřebou spánku jsou připraveny náhradní klidové aktivity – volná kresba, pracovní listy, práce s knihou – individuální a logopedická péče.

po 14.15 hod.

Jdeme se nasvačit a potom hrát, zpívat, povídat, kreslit apod., do doby, než se rozejdeme domů.

po 16.30 hod.

Zůstává školka sama a jde spát.

Časové údaje jsou pouze orientační, dobu a formu všech činností přizpůsobujeme daným situacím, zájmu, možnostem a chuti dětí.