Bc. Olga Kolářová  |   1841x  |

Naše poslání

Chceme rozvíjet každé dítě po stránce fyzické, psychické i sociální a vést je tak, aby na koncii svého předškolního období bylo jedinečnou a relativně samostatnou osobností, schopnou zvládat, pokud možno aktivně a s osobním uspokojením, takové nároky života, které jsou na ně běžně kladeny (zejména v prostředí jemu blízkém, tj. v prostředí rodiny a školy), a zároveň i ty, které ho v budoucnu nevyhnutelně čekají.

Usilujeme o to, aby první vzdělávací krůčky dítěte byly stavěny na promyšleném, odborně podepřeném a lidsky i společensky hodnotném základě, a aby čas prožitý v mateřské škole byl pro dítě radostí, příjemnou zkušeností a zdrojem dobrých a spolehlivých základů do života i vzdělávání.

Hlavní záměry programu

• Důraz na individuální přístup ke každému dítěti
  • Rozvíjení schopností, znalostí, dovedností dětí prostřednictvím plánované činnosti, center aktivit a pozorování
  • Vedení dětí k samostatnému rozhodování a volbě, k přijímání odpovědnosti za ně